Problemy z erekcją, wbrew pozorom, ma wiele mężczyzn. Dzisiaj coraz częściej przestaje to już być tematem tabu. Coraz większą popularnością cieszą się środki na potencję bez recepty, skierowane do mężczyzn, którym zależy na silnej i długiej erekcji, a także intensyfikacji doznań erotycznych. Stanowią one mieszankę odpowiednio dobranych substancji czynnych, zwiększających witalność u mężczyzn, a także podwyższających sprawność seksualną.

Najlepsze na potencje wydają się być przede wszystkim preparaty bazujące na naturalnych składnikach roślinnych i wyciągach ziołowych, które nie wywołują nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak bóle głowy, gazy czy częste oddawanie moczu. Decydując się na dobre tabletki na potencję można zapomnieć o:

  • zaburzeniach wzwodu,
  • kłopotach z erekcją,
  • obniżonym libido,
  • impotencji.

Tabletki na potencje dla mężczyzn – skład i działanie

rozsypane tabletki


Działanie środków na potencje dla mężczyzn oparte jest głównie na naturalnych właściwościach ekstraktów roślinnych i ziołowych. Niektóre z nich, jak na przykład wyciąg z korzenia żeń-szenia właściwego, mają udowodniony wpływ na erekcję, jednak skuteczność wielu z nich nie została oficjalnie potwierdzona.

Najlepsze tabletki na potencje zawierają w składzie między innymi takie składniki, jak:

  • ekstrakt z buzdyganka ziemnego, który dzięki substancji zwanej protodioscyną pomaga w osiąganiu erekcji i wzmacnia doznania seksualne,
  • l-argininę, aminokwas, wchodzący w skład wielu białek budujących ludzi organizm, składnik ten bierze udział w syntezie tlenku azotu, który usprawnia przepływ krwi w żyłach, dzięki czemu ułatwia jej dopływ do prącia i potęguje erekcję,
  • korzeń maca, obfitujący w dużą zawartość argininy, magnez, selen oraz witaminy z grupy B, wzmacniając witalność, zwiększając poziom naturalnego testosteronu i skutecznie poprawiając męską potencję.

W środkach na erekcję często można również znaleźć wyciąg z miłorzębu japońskiego, ekstrakt z sosny nadmorskiej czy wyciąg z korzenia turnery rozpierzchłej. Dostępne preparaty nie tylko wspierają sprawność seksualną, ale także zapewniają pełną kontrolę nad wytryskiem, zwiększają możliwości wysiłkowe oraz utrzymują odpowiedni poziom serotoniny, która pomaga regulować wrażliwość na bodźce fizyczne.

Czy środki na erekcję są skuteczne?

Wielu mężczyzn zastanawiających się, czy istnieje najlepszy lek na potencje, sugeruje się przede wszystkim opiniami innych użytkowników, płynącymi z portali internetowych. Największym zainteresowaniem cieszą się środki na erekcję, które zawierają składniki o dobrze udokumentowanym wpływie na potencję. Chętnie wybierane są też preparaty, które nie powodują niepożądanych skutków ubocznych, dzięki czemu zażywając je, można być spokojnym o swoje zdrowie.

Trzeba pamiętać, że nawet najlepsze tabletki na erekcje nie przyniosą jakiegokolwiek rezultatu, jeśli nie będą właściwie stosowane. Dlatego sięgając po środki na potencje dla mężczyzn, należy pamiętać o ich odpowiednim dawkowaniu i nie przekraczaniu dziennej, zalecanej porcji do spożycia. Minimalny czas kuracji potrzebny dla uzyskania zadowalających efektów na ogół wynosi około sześciu-ośmiu tygodni.