Z badań wynika, że blisko pięćdziesiąt procent mężczyzn między trzydziestym a siedemdziesiątym rokiem cierpi na problemy z potencją. Tego typu zaburzenia są często traktowane przez panów jako „koniec męskości”, co wiąże się z całkowitą rezygnacją z życia seksualnego. Tymczasem istnieją różne sposoby walki z obniżoną sprawnością seksualną.

Zastanawiając się, co jest dobre na potencję, warto pamiętać, że ratunkiem mogą być nie tylko leki i suplementy diety na erekcję, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród płci męskiej. Zanim zdecydujemy się sięgnąć po tego typu środki, warto wcześniej przyjrzeć się swojej diecie i stylowi życia. Być może wystarczy wprowadzenie niewielkich zmian, aby uporać się z uciążliwym problemem.

Najczęstsze przyczyny problemów z potencją

Wyróżnia się zarówno psychiczne, jak i fizyczne przyczyny problemów z potencją. Przyczyny fizyczne mogą obejmować takie schorzenia, jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia neurologiczne, wysoki poziom cholesterolu, choroby nerek lub wątroby, a także zaburzenia hormonalne. Z kolei do przyczyn psychicznych zalicza się między innymi lęk przed niską oceną umiejętności łóżkowych, skutki urazów seksualnych oraz obawy i lęki związane z orientacją seksualną.

Warto też dodać, że problemy z potencją mogą być powodowane przez takie czynniki, jak:

  • długotrwały stres i zmęczenie,
  • brak ruchu,
  • niewłaściwa dieta,
  • palenie papierosów,
  • nadużywanie alkoholu,
  • przyjmowanie steroidowych środków dopingujących.

Jak poradzić sobie z zaburzeniami erekcji?

Chcąc pozbyć się problemów z potencją, warto przyjrzeć się swojej diecie, a także nawykom. Być może obniżoną sprawność seksualną powodują używki, które trzeba ograniczyć, a może w naszej diecie brakuje cennych witamin i minerałów, takich jak selen, cynk, magnez oraz witamina B2. Wbrew pozorom składniki te odgrywają bardzo istotną rolę, pozytywnie wpływając zarówno na potencję, jak i na płodność.

Zanim się wybierzemy do lekarza, warto też zadbać o formę i szczupłą sylwetkę, uprawiając sport. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze, spacer po lesie – to tylko kilka pomysłów na to, by zwiększyć sprawność seksualną. Oczywiście nie chodzi o to, aby każdego dnia oddawać się stresującemu i wielogodzinnemu wysiłkowi fizycznemu. Aktywność ma skutkować przyjemnym zmęczeniem i nie forsować zbytnio organizmu. Dobrym pomysłem może być uprawianie sportu z partnerką – wspólnie możecie wybrać się na jogę, nordic walking czy na ściankę wspinaczkową.

Jakie tabletki na potencję?

tabletki w opakowaniu

Jeśli wyżej wymienione metody okażą się nieskuteczne, wówczas dobrze jest zastanowić się, jaki lek na potencję wybrać, by osiągnąć upragniony rezultat.

Poszukując odpowiedzi na pytanie, jakie tabletki na potencję będą najlepsze, warto sięgnąć na początek przede wszystkim po naturalne preparaty, zawierające w składzie wyciągi roślinne oraz ziołowe. Dobrym wyborem mogą być środki, których formuły oparto na takich składnikach, jak wyciąg z buzdyganka ziemnego, ekstrakt z korzenia żeń-szenia, l-arginina czy korzeń maca. Tego typu produkty regulują pracę hormonów odpowiedzialnych za pożądanie, skutecznie podnosząc libido i zapewniając nieograniczoną wręcz sprawność seksualną. Działanie takich preparatów polega na tym, iż rozszerzają naczynia krwionośne w penisie, tak, by mogło napłynąć do niego więcej krwi. Zwiększona ilość krwi w członku powoduje, że mężczyzna osiąga erekcję wystarczająco silną, aby odbyć satysfakcjonujący stosunek płciowy.

Zastanawiając się, co na potencje bez recepty przyniesie rezultat w naszym przypadku, nie warto kierować się wyłącznie opiniami odnośnie danego preparatu. Równie ważny jest jego skład, działanie oraz prawidłowe dawkowanie. Pamiętajmy też, by tego typu środki nabywać wyłącznie z pewnych i sprawdzonych źródeł.